W sobotę, 9 kwietnia na gry i zabawy do swej siedziby przy ul. Zagajnikowej zaprasza Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody.
Po co ta impreza?
– Żeby uświadomić mieszkańcom, jak ważna w życiu każdego z nas jest woda i jak bardzo trzeba ją oszczędzać – tłumaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Kunka, prezes ZWiK-u.
Co czeka pabianiczan, który przyjadą na Zagajnikową?
Impreza zacznie się o godz. 9.00. Zaplanowano na ten dzień spacer po tajemniczej wodzie. To basen z cieczą nienewtonowską. Będzie to niezapomniana przygoda z substancją zachowującą właściwości ciała stałego i cieczy. Można po niej chodzić, biegać i nie tylko. W strefie małego inżyniera będzie magiczne laboratorium, a w nim pokazy z użyciem ciekłego azotu. Na warsztatach z robotyką będzie można np. zbudować własną oczyszczalnię ścieków. Będą też pokazy chemicznie: zobaczymy, jak w ułamku sekundy można zagotować wodę, czy zamienić ją w wino.
Podczas pikniku ekologicznego będą konkursy, gry i zabawy, a także pokazy sprzętu i pojazdów używanych w codziennej pracy ZWiK-u: kamerowózu, koparki, wozu strażackiego. W strefie łódzkiego zoo będą pokazy zwierząt. Pokaz pierwszej pomocy przygotował pabianicki oddział PCK.
O godzinie 11.00 i 13.00 zobaczymy pokazy niespodzianki, a o godzinie 13.30 warsztaty taneczne poprowadzi Roksana Saniuk, finalistka programu "You Can Dance".
Na wszystkich czekać będzie ognisko i pieczenie kiełbasek, dmuchańce, wata cukrowa. Przy wejściu na Stację Uzdatniania Wody każde dziecko dostanie kartę, na której trzeba będzie zbierać stempelki z poszczególnych stoisk. Zebranie kompletu stempli pozwoli na wylosowanie nagrody.

Pabianiczan do ujęcia wody za szpitalem dowiozą bezpłatnie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.