Zawody dla klas mundurowych ZS nr 2 rozegrano w hali koszykówki przy ul. Grota-Roweckiego. Do sprawdzianu przystąpiło 21 uczniów (w tym 6 dziewcząt). Mieli za zadanie pokonać tor przeszkód składający się z 8 stacji (m.in. skoki przez płotki, przeskoczenie 4 skrzyń, 5 rzutów piłką lekarską na odległość min. 5 metrów, przeniesienie fantoma ważącego 27 kg na odległość 5 m, zrobienie 10 "brzuszków" z piłką lekarską nad głową, bieg wahadłowy 10 m) i to wszystko na czas. Aby zaliczyć tor zawodnicy musieli zmieścić się w czasie 1 min.40 sek..

– Taki sam tor na testach sprawności mają do pokonania kandydaci do policji – informuje st. sierżant Mariusz Bielawski, prowadzący sprawdzian. – Oni także muszą się zmieścić w 1,40 min.

Rekord wynosi obecnie 1 min.7 sek.

W piątkowym sprawdzianie na 21 startujących tylko jedna osoba miała czas nieco powyżej limitu. Najlepszy był Dawid Dychowski (klasa IV TE) z czasem 1min.8,1 sek. Drugi czas dnia 1 min 10,4 sek miał Dawid Kacprzyk (klasa III liceum mundurowe), a trzeci z czasem 1 min.15,7 sek. - Konrad Płuciennik z klasy II liceum mundurowego.

Najlepsza z dziewczyn Wiktoria Klimowicz z klasy II liceum mundurowego pokonała tor w czasie 1min.31,3 sek.

Zwycięzcy otrzymali puchary od komendanta pabianickiej policji.