W piątek, 18 marca po godz. 20.00 ulicami Pabianic przejdzie procesja Drogi Krzyżowej.

Trasę w tym roku wyznaczono od kościoła św. Mateusza przy Starym Rynku, a następnie ulicami: Warszawską, 3 Maja, 20 Stycznia, Nawrockiego, Grota-Roweckiego i 20 Stycznia do kościoła Miłosierdzia Bożego.

W tym czasie ruch drogowy i tramwajowy zostanie wstrzymany. Tramwaj linii „41” o godz. 19.50 z Łodzi dojedzie bez zmian do przystanku Warszawska/Sikorskiego. Na tym przystanku będzie czekał od godz. 20.24 do godz. 20.50, po czym ruszy dalej do pętli przy ul. Wiejskiej.

Pasażerowie tego kursu o godz. 20.29 będą mogli przesiąść się do autobusu linii „T”, który pojedzie w kierunku dworca PKP trasą objazdową ulicami: Sikorskiego, Partyzancką, Piłsudskiego, św. Rocha, Okulickiego, Zamkową i Łaską.

Na wskazanym kursie linii „T” dodatkowo będą honorowane łódzkie bilety, zgodnie z czasem ich ważności. Kurs tramwaju o godz. 20.32 z Pabianic do Łodzi będzie natomiast opóźniony o 5 minut – na godz. 20.37.

Kierowcy autobusów MZK na bieżąco będą stosowali się do poleceń funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej zabezpieczających trasę procesji. Dostosują trasę przejazdu do aktualnej sytuacji drogowej.

Po zakończeniu procesji na przystanek przy ul. 20 Stycznia/Podleśna zostaną podstawione dwa autobusy MZK. Pierwszy pojedzie trasą linii „4” do ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków”, przejeżdżając m.in. obok kościoła św. Mateusza. Drugi autobus pojedzie jako linia „5” – ulicą 20 Stycznia do Grota-Roweckiego i dalej stałą trasą do dworca kolejowego.