Zmarł Edward Kędzierski, były wiceprezydent Pabianic. Miał 67 lat.

Ostatnich kilka miesięcy ciężko chorował. W listopadzie ubiegłego roku miał wylew. Leżał na oddziale intensywnej opieki medycznej pabianickiego szpitala. Kilka dni temu odzyskał świadomość, mówił. Okazało się jednak, że była to tylko chwilowa poprawa. W poniedziałek stan jego zdrowia uległ pogorszeniu. Zmarł namaszczony świętymi sakramentami.

Był nauczycielem, urzędnikiem i społecznikiem. Chemik i ekonomista z wykształcenia. Pracował w zakładach dziewiarskich w Warszawie, Łodzi i Pabianicach oraz w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi. Uczył też w pabianickich szkołach średnich: "elektryku" i "budowlance".

Od 1990 roku pracował w Urzędzie Miasta Pabianic, najpierw jako naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, potem jako członek Zarządu Miasta. Od 1994 do 2001 roku był wiceprezydentem Pabianic. Przez 11 lat pełnił funkcję radnego Rady Miasta.

Prezesował Stowarzyszeniu Chrześcijańsko-Demokratycznemu, był członkiem Rady Nadzorczej Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i wiceprezesem Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. Przez wiele lat przewodniczył Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi.