W Pabianicach będą kręcone ujęcia do filmu i serialu kręconego przez TVP. Obraz reżyserii Michała Rogalskiego będzie przedstawiać historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami.

Zobacz:  Ekipa filmowa w Pabianicach. Co kręcą?

Dla pabianiczan to również okazja do… zagrania w scenach kręconych w naszym mieście.

Casting dla statystów organizowany przez kierownictwo produkcji  odbędzie się  w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki, 8 września w godzinach 9.00 - 18.00.

- Jeżeli ktoś jest ciekawy w jaki sposób można realizować warszawską historię w Waszych Pabianicach, serdecznie zapraszamy na plan serialu w charakterze statysty a być może i epizodysty. Będziecie mogli się przyjrzeć z bliska sztuczkom scenograficznym, będziecie mogli z bliska zobaczyć znakomitych polskich aktorów - dodatkowo zachęca agencja studio ABM, która również zajmuje się pozyskaniem statystów.

Według informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym (TUTAJ) za wystąpienie na planie w dniach 13 – 15 września, statyści będą mieć płacone. Mowa tu o stawce za dzień od 120 zł (brutto) plus 50 zł za przymiarki.

- Przed zdjęciami będą organizowane przymiarki, na których każdego z zaproszonych na zdjęcia przebierzemy w kostiumy z tamtej epoki. W tym kostiumie będziecie występować na planie serialu POGROM 1905 – czytamy w ogłoszeniu.

Zgłoszenia można wysyłać również mailem na adres: casting.lodz@studioabm.com.pl. Jakie trzeba spełnić wymagania? Zawarto to w uwagach specjalnych:

'Nasza historia rozgrywa się w roku 1905-tym. Obowiązują nas trendy modowe z tamtych lat. Na przymiarkach przebierzemy was w stroje z epoki, jednak najważniejsza (do kwalifikacji na zdjęcia) jest fryzura. Nie możemy zaprosić żadnej Pani z dwukolorowymi włosami, wyłącznie fryzury w naturalnych kolorach włosów (panie zdecydowane na udział w zdjęciach mogą się przefarbować na jakiś naturalny kolor). Panowie rzadko chodzili wtedy w króciutkich włosach a już na pewno nie w niesymetrycznie ciętych i "irokezach" W związku z tym prosimy o załączenia zdjęcia (selfie) z aktualną fryzurą."