W piątek rano na dworzec PKP przyjechali pociągiem przedstawiciele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i marszałek województwa – Witold Stępień. Powodem wizyty było przekazanie dobrej wiadomości. ŁKA rozbuduje 10 składów pociągów FLIRT3 o trzeci, środkowy człon. To dlatego, że pasażerów stale przybywa. 

- Statystyki pokazują, że kolej w Łódzkiem zyskuje na znaczeniu. Rozbudowa pojazdów zwiększy pojemność pociągów ze 120 do 180 miejsc. Dłuższe składy będą mogły być kierowane na najbardziej oblegane trasy - mówił marszałek. 

Pociągi zostaną wydłużone o nie mniej niż 16 metrów. W dodatkowym członie ma się znaleźć nie niej niż 66 miejsc siedzących. Pasażerowie będą mogli korzystać z gniazdek elektrycznych i bezpłatnego internetu. 

- Rozbudowane pociągi będą uruchamiane w godzinach szczytu oraz na najbardziej obłożonych liniach. W wielu przypadkach nie będzie już konieczności łączenia pojazdów w podwójną trakcję, a „uwolniony” tabor będzie mógł zostać wykorzystany do obsługi dodatkowych połączeń - dodał Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Pierwszy pojazd ma być wyprodukowany do 30 września 2018 r.