Waldemar Florkowski znany milionom Polaków jako Moto Doradca „złowił” na aukcji WOŚP pabianicki fotoradar. Wylicytował go za 1.000 złotych, 7 sekund przed końcem aukcji.

- Dowiedziałem się od swoich fanów o licytacji dosłownie w ostatniej chwili. Dzień przed zakończeniem aukcji. Jestem zdziwiony, że nikt poza mną się nim nie zainteresował. Byłem przygotowany na nieco większą kwotę do przebicia – mówi youtuber.

Florkowski pochodzi ze Zgierza, zawodowo prowadzi kanał na YouTubie o tematyce motoryzacyjnej. Jego filmiki mają po kilkaset tysięcy wyświetleń. Wkrótce na tym kanale znajdzie się wideo z Pabianic.

Dziś do komendy Straży Miejskiej po odbiór fotoradaru stawił się także znany łowca fotoradarów – Emil Rau. Przygotował on niespodziankę Florkowskiemu. Załatwił mu firmę, która zadba o system operacyjny dla fotoradaru, tak by mógł poprawnie działać. Przypomnijmy, że dotychczasowy system operacyjny został usunięty ze względu na ochronę danych osobowych złapanych przez fotoradar kierowców.

Co youtuber zamierza zrobić ze swoim nowym nabytkiem?

- Nadal będzie robił zdjęcia. Ale już nie przy drodze, a przy torach wyścigowych. Taka możliwość to będzie coś nowego w Polsce i z pewnością zrobi wrażenie podczas eventów – przyznaje.