Równe drogi

W ciągu 4 lat remonty przeszły ulice: Sienna, Świętokrzyska, Zielona, Południowa, Olszynowa, Wiosenna, Sienkiewicza, Smugowa, Sybiraków, Jarzębinowa, Leszczynowa, Jana Pawła II, Widok, Wschodnia, Polna, Gospodarcza, Kasztelańska, Osikowa, Bracka, Łąkowa, Południowa, Cicha, Kwiatowa, Glebowa, Jasna, Ziemna, Hetmańska, Próżna. Utwardzono łopatki przy Rzgowskiej, Moniuszki i Jana Pawła II. W sumie ponad 19 milionów złotych wydał prezydent Mackiewicz na nowe drogi, chodniki i parkingi.

Likwidacja dróg gruntowych

Hermanowska, Świerkowa, Żniwna, Napierskiego, Wierzbowa, Żabia, Brzozowa, Osikowa, Podgórna, Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Oliwkowa, Czereśniowa, Śliwkowa, Ułańska, Wiśniowa, Brauna już wyasfaltowane. W trakcie realizacji są ul.: Olszynowa, Liściasta i Niska. Kolejne będą robione ul.: Bukowa, Morwowa, Laskowa i Jaśminowa. Trwają procedury przygotowawcze do remontów ul. Miodowej i Pawiej. Ulica Cedrowa dostanie 170 metrów kanalizacji deszczowej, żeby już jej nie zalewało. W tym roku będzie robiony projekt techniczny na ul. Zaradzyńską.

Nowe parkingi

Nowe parkingi powstały przy ulicach: Dolnej, Tkackiej, Wajsówny, Smugowej, Brackiej, Dąbrowskiego, Niecałej, Próżnej, Moniuszki, Mokrej, Wiejskiej, Toruńskiej, Konopnickiej, Matejki, Wyszyńskiego, Piotra Skargi, "Waltera" Jankego. Wygodnie zaparkujemy przy Szkole Podstawowej nr 3 (wokół ronda) i przy Szkole Podstawowej nr 13. Doszły miejsca postojowe przy ul. Ostatniej.

Przebudowa Zamkowej i Warszawskiej

123 mln złotych mamy na wymianę nawierzchni jezdni, budowę przystanków, wymianę szyn i trakcji tramwajowej wzdłuż ulicy Zamkowej i Warszawskiej. Najpierw zniknie kostka brukowa, a potem powstanie nowe centrum Pabianic. To niedaleka przyszłość naszego miasta, bo prezydent Grzegorz Mackiewicz nie bał się składać projektów o dofinansowanie z pieniędzy unijnych.

Ekologiczne autobusy hybrydowe

Kupiliśmy 18 klimatyzowanych i ekologicznych autobusów hybrydowych. W tym roku przyjedzie pierwszych 10. Kosztowały 34 miliony zł. Mamy na nie dofinansowanie z Unii.

Lewityn pięknieje

Udało się pobudować ścieżki wokół stawów. Teraz rowerzyści i piesi nie będą sobie wchodzić w drogę. Mamy piasek na plaży, nowe boiska do gry w siatkówkę, oświetlenie i monitoring. Jest koncepcja architektoniczna budowy szkutni dla żeglarzy. Podpisano umowę na budowę placu wodnego dla dzieci z tarasami, który powstanie w przyszłym roku.

Nowa siedziba WTZ

2 miliony złotych wydał prezydent Mackiewicz na budowę siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej. Została urządzona w budynku przy szpitalu miejskim.

11 ocieplonych budynków

Trwa gruntowna termomodernizacja Przedszkoli Miejskich 4, 6, 11, 13, 14 i 16, Szkół Podstawowych 3, 14, 16 i 17 oraz oddziału Żłobka Miejskiego. To kosztuje 46.656.999 zł. Mamy dofinansowanie.

Kanalizacja na Dąbrowie

Na północ od ulicy Partyzanckiej 200 nieruchomości nie miało kanalizacji sanitarnej. Trwa układanie rur. Mieszkańcy ulic Miętowej, Letniej, Szczęśliwej, Zdrojowej, Przyjaznej, Widzewskiej, Witosa, Krętej, Radosnej, Lazurowej będą mogli niebawem przyłączyć się do kanalizacji sanitarnej. Układanie kanalizacji w ulicach Orna, Rycerska i PCK zaplanowano na 2019 rok. Koszt inwestycji: prawie 6,7 miliona złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Karta Pabianiczanina

Dzięki niej płacimy o połowę mniej za jazdę autobusami miejskimi. Mamy też ulgi w sklepach. Z Karty Pabianiczanina korzysta ponad 14.000 osób.

Sala widowiskowa

Wyremontowaliśmy Miejski Ośrodek Kultury. Dziś mamy piękną salę widowiskową z 300 miejscami na widowni.

 

Grzegorz Mackiewicz jest kandydatem w wyborach samorządowych na prezydenta Pabianic.

 

Sfinansowano ze środków KWW Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza