Jeżeli zakochani planują spędzić swoje święto przy czymś słodkim i romantycznym, nastrój zapewni im kawiarnia Mocca przy Kilińskiego 25. Tutaj genialna „wuzetka” kosztuje 5 złotych, a za mini puchar lodowy zapłacimy 6 złotych.
Palarnia kawy Coffe House zaprasza zakochanych na herbatkę dla dwojga o pięknej nazwie „świątynia miłości”. Jest to czarna rozgrzewająca herbata o smaku cynamonu. Dodatkową atrakcją 14 lutego będą tu torciki w kształcie serca. Dla koneserów luksusowych słodkości przygotowano deser tiramisu robiony według oryginalnej receptury z serka marscapone.
W niedzielę kino Tomi oferuje trzy filmy. O godz. 15.15 wyświetlą „Księżniczkę i żabę” - animowany film familijny. Na „Parnassusa” kino zaprasza na godzinę 17.00, a o godz. 19.10 będzie Sherlock Holmes. Tego dnia w kinie Tomi dla par przygotowano promocję. Za dwa bilety zakochani zapłacą 14 złotych. Promocja ta dotyczy dwóch ostatnich seansów filmowych.
Dla zakochanych, którzy wolą aktywnie spędzać czas, doskonałą propozycją na walentynkowy wieczór będzie jazda na łyżwach na miejskim lodowisku na parkingu Galerii Echo przy ulicy Bagatela. Tego dnia jedna osoba z pary jeździ za darmo. Dla zakochanych przygotowana będzie gorąca czekolada. Z głośników puszczana będzie romantyczna muzyka.
Wieczorem można iść na koncert do JazzBassCafe przy ul. 3 Maja. W walentynkowy wieczór zagra bluesowo i rockowo Mr Slide. Bilety po 20 zł.
Dla tych, którzy kochają zimową scenerię, idealnym rozwiązaniem będzie jazda na łyżwach po zamarzniętym stawie na Lewitynie. Również spacer po Lewitynie, po parku Wolności lub obok Zamku w Parku Słowackiego, przysporzyć może wielu romantycznych chwil.