Głosowanie na zadania budżetu obywatelskiego trwa do środy (3 października). Mieszkańcy zameldowani mają możliwość oddania głosu zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.budzet.um.pabianice.pl lub w punktach w Urzędzie Miejskim (Zamkowa 16) oraz w Centrum Seniora (Konopnickiej 39).

W tym roku oddajemy głos tylko na 1 z 29 projektów.

Na razie w internetowym głosowaniu prowadzi  projekt „Kompleks rekreacyjny Piaski”, czyli utworzenie boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej i bieżni z piaskownicą do skoku w dal na terenie Szkoły Podstawowej nr 14. Na stronie budżetu dostał 666 głosów. Popularnością cieszą się także projekty: "Wyspa piratów - plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16” (463 głosy) i „Modernizacja boiska z naturalną nawierzchnią” (404).

Niewykluczone, że po zliczeniu głosów oddanych stacjonarnie, wynik będzie zupełnie inny. Do jutra jeszcze wszystko może się zmienić.

Do wydania znów jest milion złotych. Wartość jednego zgłoszonego projektu nie może przekraczać 200.000 złotych. Oznacza to, że do realizacji w 2019 roku zakwalifikuje się minimum 5 projektów.