Jezdnią pędził opel frontera. Jeden z funkcjonariuszy wisiał na drzwiach auta, drugi biegł w jego kierunku z wycelowanym pistoletem. W poprzek jezdni stał nieoznakowany ford mondeo. Kierowca opla uciekał przed Strażą Graniczną. Żeby ominąć mondeo, pojechał tak blisko zaparkowanego audi A6, że uderzył w niego, wgniótł  w nim tylny prawy zderzak i uciekł na Zamkową. Była 19.05.

Wychodząca z kamienicy przy Kościuszki para (właściciele nowego, zaparkowanego na ulicy audi A6), nie mogła uwierzyć w to, co widziała.

Funkcjonariusze (w nieoznakowanych pojazdach) ze Straży Granicznej wezwali policję, a sami pognali za oplem. Kierowca, którego ścigała Straż Graniczna, został zatrzymany na ulicy Partyzanckiej. Frontera była na rzeszowskich numerach. Dlaczego uciekał?

- W trakcie rutynowej kontroli przeprowadzonej w minioną sobotę przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Łodzi na terenie miasta Pabianice, został potrącony funkcjonariusz SG- mówi st. chor. Dagmara Bielec-Janas, rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.- Sprawcą zdarzenia był mężczyzna, który próbował zbiec z miejsca przestępstwa z papierosową kontrabandą.

Wszystko zaczęło się w trakcie legitymowania 51-letniego kierowcy opla frontera na ul. Kościuszki. Mężczyzna kontrolowanego pojazdu próbując zbiec z miejsca zdarzenia, ruszył gwałtownie uderzając w funkcjonariusza Straży, taranując przy okazji inne auto (nowiutkie audi).

Jak się okazało, powodem ucieczki był fakt, że 51-latek wraz ze swoim 38- letnim kolegą przewozili samochodem kontrabandę w postaci 70.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 50.000 złotych.

Dwaj mężczyźni (mieszkańcy Rzeszowa) zostali zatrzymani. Funkcjonariusz SG został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Z uwagi na to, że Straż Graniczna jest stroną w postępowaniu ze względu na czynną napaść przez jednego ze sprawców na funkcjonariusza SG, Prokuratura Rejonowa w Pabianicach podjęła decyzję o prowadzeniu tej sprawy przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach- dodaje rzeczniczka.