W minionym tygodniu informowaliśmy o przyjęciu przez radnych miejskich ministerialnych pieniędzy na inwestycje. To 18 milionów złotych na projekty. Z tego, 4 miliony złotych ma zostać przeznaczonych na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej z zapleczem - przy SP 13, na terenie PTC (przy ul. Sempołowskiej 6).

Zobacz też: Na tym basenie pabianiczanie spędzali upalne dni. Czy to miejsce znów zatętni życiem?

Miasto ogłosiło zaproszenie do składa ofert na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej i programu funkcjonalno-użytkowego pod budowę hali. Na tych dokumentach będzie później bazować wykonawca, który zrealizuje inwestycję  w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

- Projektant powinien uwzględnić konstrukcję w dwóch wariantach: typu lekkiego, namiotowego, membranowego oraz w technologii z dachem konstrukcji trwałej, a także dwa warianty nawierzchni - parkiet i elastyczna podłoga sportowa - z uwzględnieniem kosztów i ekonomii użytkowania – opisuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Oczekiwana powierzchnia hali to 47x26 m, w tym plac gry 40x20 m plus wysuwane trybuny dla ok. 100-150 osób.

Będą tu boiska (dyscypliny) do użytkowania: piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton. Hala będzie przeznaczona przede wszystkim na lekcje w-f uczniów SP 13 i szkolne zajęcia pozalekcyjne, treningi klubów sportowych (przede wszystkim grup młodzieżowych), a w godzinach wieczornych komercyjny wynajem dla grup zorganizowanych, ponadto turnieje, mecze i imprezy.

- Koncepcja powinna uwzględniać również zagospodarowanie terenu, w tym m.in.  drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, dla rowerów i strefę rekreacyjną dla mieszkańców, np. plac zabaw, siłownię zewnętrzną. Łączna powierzchnia do zagospodarowania wynosi 15160 metrów kwadratowych – dodaje rzeczniczka.

Termin składania ofert mija 16.10.2020 r o godz. 12.00. Okres na wykonanie opracowania do 04.12.2020 r.