W czwartek pisaliśmy o tym, że nocami ludzi wyrywa ze snu upiornie buczenie i głośne dzwonienie nowych szlabanów na przejeździe kolejowym na Torowej. Nawet co kilkadziesiąt minut.

Zobacz: Ulica Torowa: tu się nie da żyć!

Życie Pabianic zapytało więc PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., czy nie można nieco obniżyć poziomu hałasu zamontowanej sygnalizacji, szczególnie w godzinach 23.00- 6.00.

- W październiku na przejeździe ułożono nowy tor, a 8 listopada br. uruchomiona została sygnalizacja świetlno-dźwiękowa. Po uruchomieniu urządzeń monitorowany był poziom  głośności. Poleciliśmy wykonawcy wyregulowanie sygnału. Wykonawca zapowiedział, że wyreguluje go dziś do końca dnia – zapewnił Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Przejazd kolejowo-drogowy na ul. Torowej w Pabianicach jest w trakcie przebudowy, która jest częścią modernizacji linii nr 14 Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Wszystkie prace na przejeździe na ul. Torowej w Pabianicach mają zakończyć się planowo w marcu 2020 roku.

- Ułożony zostanie drugi tor, płyty przejazdowe oraz nowa nawierzchnia drogowa na dojazdach. Efektem będzie lepsza komunikacja w Pabianicach i wzrost bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym – dodaje rzecznik.