Łódzcy policjanci kryminalni i policjanci z Pabianic zatrzymali cztery kolejne osoby związane z dużym gangiem narkotykowym. Działał on od września zeszłego roku do sierpnia 2007 r. głównie na terenie powiatu pabianickiego i Łodzi.
Wczoraj policjanci weszli do wynajmowanego mieszkania przy ul. Górnej w Łodzi. Byli tam czterej mężczyźni w wieku od 24 do 35 lat. Lokal został przeszukany z udziałem przeszkolonego psa. Zabezpieczono 70 gramów amfetaminy, 8 tabletek ekstazy i 4 gramy marihuany. Podejrzani zostali aresztowani.
Podczas pierwszej akcji, 24 sierpnia, w opuszczonym domku jednorodzinnym na Starym Mieście policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskiej. W piwnicach znaleźli około 890 krzaków tej rośliny. Zatrzymano wtedy trzech mężczyzn w wieku 19, 27 i 33 lat.
Drugą akcję policja przeprowadziła 21 listopada. Zatrzymano 10 osób, w tym 16-latka, siedmiu mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat oraz dwie kobiety w wieku od 19 do 23 lat. Zabezpieczono około 75 gramów amfetaminy, sprzęt służący do porcjowania narkotyków i fajkę wodną.