W plebiscycie walczy 171 wydarzeń sportowych z całego kraju. Pośród nich jest też nasz półmaraton. Impreza została zgłoszona do konkursu przez czytelników portalu festiwalbiegowy.pl.

Jest szansa na duże pieniądze, bo do wygrania jest aż 100.000 zł (z czego co najmniej połowa zostanie wypłacona w gotówce).

Pabianicki bieg jest numerem "116" na liście. Głosować na to wydarzenie można poprzez internetowy formularz, albo wysyłając SMS o treści BIEG.116 na numer 70120 (koszt: 0,62 zł brutto).

Głos można też oddać za pośrednictwem strony internetowej festiwalbiegowy.pl w zakładce Biegowe Wydarzenie Roku : http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy/biegowe-wydarzenie-i-dziennikarz-roku-oddaj-glos-na-swoich-faworytow#.U6F8N1R_tMw.

Wśród osób, które oddadzą głosy, zostanie rozlosowanych 20 voucherów na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł w sklepie internetowym.

Nagrody dla głosujących i organizatorów biegów zostaną wręczone podczas uroczystej gali Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdrój, 5 września.