O gustach się… dyskutuje. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zaprasza do udziału w głosowaniu na schemat malowania 18 nowych ekologicznych autobusów hybrydowych.

Głosować można do środy 21 lutego do godz. 19.00 papierowo w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 lub elektronicznie w naszej sondzie.

Projekty schematu malowania przygotował dostawca autobusów – firma Solaris Bus & Coach S.A. Wszystkie, zgodnie z wymogiem miasta i obowiązującym planem transportowym, zawierają jednolite barwy miejskie, niebiesko-żółte. Pierwszy projekt jest bardzo zbliżony do obecnego wzoru malowania, natomiast cztery pozostałe stanowią jego modyfikacje, wzbogacone m.in. o elementy koloru srebrnego lub zielonego (symbolizującego, że autobusy są ekologiczne). 

Projekty od 1 do 3 obejmują malowanie autobusów, natomiast nr 4 i 5 zawierają naklejane elementy graficzne.

- Celem głosowania jest wybranie generalnej wizji schematu malowania nowych pojazdów. Na jej podstawie będą następnie ustalane detale – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Zakup nowych autobusów jest realizowany w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który Pabianice pozyskały ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Dotacja na zakup autobusów wyniesie 85% kosztów netto.

MALOWANE:

 

NAKLEJANE:

Zaznacz poniżej wybrany numer projektu i kliknij "zagłosuj". Codziennie możesz oddać jeden głos ze swojego IP.