Współpracownicy posła Dariusza Jońskiego (który ma swoje biuro w Pabianicach), ruszają z projektem pomocy starszym osobom z naszego miasta. Krystian Paszkiewicz i Filip Korys chcą najpierw poznać potrzeby osób starszych, by móc jeszcze w tym miesiącu ruszyć z pomocą.

- Zbliża się sezon grypowy, do tego ta sytuacja związana z pandemią. Chcemy pomóc przygotować się do tego – usłyszeliśmy w biurze posła przy ul. Batorego 2.

Propozycja dotyczy warsztatów technologicznych polegających na nauczaniu podstawowych umiejętności korzystania z komputera oraz smartfona w celach komunikacyjnych jak i rekreacyjnych. Inicjatywa tyczy się też pomocy seniorom w codziennym funkcjonowaniu, to znaczy robieniu zakupów (w sklepach, aptekach itp.).

Biuro zamierza rozpocząć współpracę także z miejskimi instytucjami, m.in. Miejskim Ośrodkiem Kultury, Uniwersytetem III Wieku.

Gdzie zgłosić się po pomoc?

Zgłoszenia są przyjmowane przez Biuro Poselskie ul. Batorego 2 w Pabianicach osobiście w poniedziałki i środy w godzinach 12:00 - 16:00 oraz telefonicznie pod numerem 661 798 200.