W Pabianicach nie można kupić biletów PKP Intercity.
 
- Mamy na dworcu kolejowym kasę, ale od października zeszłego roku nie można w niej kupić biletów Intercity - mówi jeden z pasażerów. - Chciałem kupić z wyprzedzeniem, by skorzystać ze zniżki. Ale nic z tego. Kazali mi jechać do Łodzi. To jakaś bzdura.
 
Mieszkańcy skarżą się, że nie mogą kupić w Pabianicach biletów, zwłaszcza że ostatnie reklamy zachęcają do podróżowania ich pociągami. Jak dowiaduje się Życie Pabianic, prowadzone rozmowy na temat zawarcia umowy z MZK Pabianice na sprzedaż biletów zostały zerwane przez PKP Intercity.
 
Odpowiada Beata Czemerajda z PKP Intercity:
- Bilety na przejazdy naszymi pociągami pasażerowie mogą kupować za pośrednictwem naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub na pokładzie pociągu. Biletu kupionego przez internet czy aplikację nie trzeba drukować, wystarczy zapisać go w pamięci np. telefonu. Podczas kontroli konduktor sczyta kod biletu z ekranu. Bilety wystawiane na pokładzie pociągu nie są obciążane dodatkowymi opłatami. Ważne, aby pasażer chcący kupić bilet zgłosił taką chęć zaraz po wejściu do pociągu. Obecnie nie mamy możliwości utworzenia własnego punktu kasowego na dworcu. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości taka możliwość się pojawi.
 
 
Od redakcji:
Intercity jest własnością skarbu państwa, a nadzór właścicielski jest w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju (i ministerstwo jest płatnikiem dotacji kolejowych). PKP Intercity jest finansowane z publicznych pieniędzy (czyli pabianiczan też), tym trudniej usprawiedliwić ich decyzję.