W budynku przy ul. Warszawskiej 6 otworzyła się Psycho Clinic Dies Mei Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. To przytulne miejsce oferujące szerokie spektrum pomocy nie tylko osobom dorosłym, ale i dzieciom oraz młodzieży. Od poniedziałku do soboty pacjenci mogą liczyć tu na wsparcie w takich dziedzinach jak m.in.: terapia uzależnień, terapia małżeńska, leczenie depresji, kryzysy rodzinne, diagnoza i terapia logopedyczna, doradztwo zawodowe, psychoterapia, czy terapia psychologiczno-pedagogiczna dzieci ze spektrum autyzmu. Pomocą służą doświadczeni specjaliści – psychologowie, pedagodzy, terapeuci, logopedzi.

- To osoby, które współpracują z nami już od przynajmniej kilku lat, które cieszą się dużym doświadczeniem, do których klienci zawsze mieli zaufanie – wyjaśnia Magdalena Stajuda, właścicielka poradni Dies Mei Psycho Clinic. - Dlatego też wiem, że kolejne osoby które będą tutaj przychodziły znajdą na pewno specjalistę, który spełni ich oczekiwania i będą po prostu ufać temu miejscu i tym ludziom.

Założycielka i współpracownicy Psycho Clinic Dies Mei mają już spory bagaż doświadczenia w niesieniu pomocy osobom potrzebującym. Dotąd pomogli już blisko 6 tysiącom ludzi. Mowa o osobach, które potrzebowały pomocy psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, ale też pomocy prawnej.

- Twierdzimy, że tak naprawdę inwestycja w człowieka to jest najlepsza inwestycja. Bo może się zwrócić co najmniej dwukrotnie - w odniesieniu do tej osoby, a także ta osoba która otrzymała tę pomoc, na pewno będzie chciała albo przynajmniej spróbuje pomóc komuś innemu – usłyszeliśmy podczas otwarcia poradni.

Dotąd działali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

- Naszym marzeniem było to, żeby zacząć pracować bliżej miejsca zamieszkania i pomagać osobom tutaj z naszych terenów, z naszej lokalizacji. Dlatego właśnie jesteśmy tu, w Pabianicach – przyznaje pani Magdalena.

 

Rodzina jako fundament

Poradnia przy ul. Warszawskiej dysponuje przytulnymi, kameralnymi pomieszczeniami. Otoczenie wspomaga komfort pacjentów. Jednak najważniejsze jest podejście specjalistów. Ci natomiast kładą nacisk na szerokie spojrzenie na indywidualne potrzeby pacjentów. Szczególnie, gdy do ich gabinetów trafiają najmłodsi. Jak się okazuje, najlepsze efekty pracy z dziećmi przynosi praca… z całą rodziną.

- Współczesna rodzina przeżywa ogromny kryzys, ponieważ większość jej członków a właściwie wszyscy, czują się ogromnie samotni w tej rodzinie. Niestety więzi, które mają wiązać rodzinę bardzo często albo się nie zbudują albo się zrywają pod wpływem różnych czynników – tłumaczy Małgorzata Różniata, terapeuta z 34-letnim stażem.

Specjalistom pracującym w poradni również nieobcy jest temat pandemii, która nasiliła problemy emocjonalne nie tylko u dorosłych, ale i dzieci.

- Docelowo chciałabym stworzyć grupy terapeutyczne tak, aby właśnie niwelować te problemy społeczne w dobie pandemii i tego co się z dziećmi niestety stało, czyli że są wycofane społecznie uciekają ewidentnie w świat telefonów i komputerów – mówiła podczas otwarcia Katarzyna Jaskólska, pedagog i socjoterapeuta.

Pracownicy Poradni mają również duże doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi przemocy. Posiadają doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od komputera, telefonu oraz prowadzą wysokiej jakości dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne, a w szczególności kiedy ich źródłem jest nauczanie zdalne.

 

Gdzie szukać pomocy?

Psycho Clinic Dies Mei czynna jest od poniedziałku do soboty. Umawiać wizyty można pod numerem telefonu: 786 086 556 lub już w najbliższym czasie za pośrednictwem strony internetowej www.diesmei.pl

Poradnia dies mei Życie Pabianic