Rozbudowa centrum produkcyjno-logistycznego przy Piłsudskiego, w którym mieścić będzie się magazyn i pakownia, znajduje się już na półmetku.

- Nowy magazyn ma powstać w pierwszym kwartale 2022 r., a pakownia w drugim kwartale 2022 – wyjaśnia Martyna Strupczewska z biura prasowego Adamedu. - Równolegle do prac budowlanych do roku 2026 roku Adamed będzie realizować także procesy dotyczące digitalizacji, w tym robotyzacji i automatyzacji. Finał inwestycji planowany jest na koniec 2026 roku.

Z okazji zakończenia najważniejszego etapu inwestycji, Adamed zorganizował uroczystość podczas której zawiesozno na nowym budynku symboliczną wiechę.

 

Adamed Życie Pabianic

(fot. Kamil Misiek)

Budowa tego nowoczesnego „giganta” w naszym mieście rozpoczęła się w ubiegłym roku. Firma farmaceutyczna chce w ten sposób zwiększyć swoje moce produkcyjne dwukrotnie. I to właśnie rozwijając swoją działalność w naszym mieście.

- Od czasu zakupu Polfy Pabianice w 2010 roku Adamed w pełni wykorzystuje potencjał tego miejsca i inwestuje w jego rozwój. Dwukrotnie zwiększył skalę produkcji – zakłady w Ksawerowie i Pabianicach dziesięć lat temu wytwarzały ok. 1 mld tabletek, dzisiaj – 2 mld. Polska firma zbudowała również strefę High Potent dla leków, które wymagają specjalnego nadzoru i ochrony oraz otworzyła w 2017 roku Obszar Pilotażowej Produkcji R&D. Pozwoliło to na przyspieszenie i usprawnienie procesów badawczo-rozwojowych – zachwala Martyna Strupczewska.

Koszt rozbudowy centrum to ponad 300 mln zł zainwestowanych w ciągu najbliższych pięciu lat. Centrum Produkcyjno-Logistyczne Adamedu, najprościej mówiąc, będzie nowoczesne, wyposażone w najnowsze technologie i inteligentne systemy.

Korzyści z inwestycji dotyczą także przyszłych współpracowników. Nowo zatrudnieni będą mogli rozwijać się w obszarach produkcji, logistyki, jakości i zespołów technologicznych oraz wzmacniać swoje kompetencje menadżerskie.

Adamed Życie Pabianic