Przy dźwiękach bębnów, w świetle płonących pochodni tancerze z zespołu Ganesz dali imponujące widowisko. Spektakl nosi nazwę „Ludzie z mroku". Choreografię i scenariusz napisała Beata Stasiak - instruktorka tańca w Młodzieżowym Domu Kultury.

- Jest to opowieść o ludziach, którzy żyją zgodnie i budują swoją społeczność. Pewnego dnia tworzą się dwie grupy i wybucha wojna między nimi. Gdy wszystko jest zniszczone, pojawia się iskierka nadziei, która znów łączy zwaśnionych - opowiada.

„Iskierkę nadziei" zatańczyła sama Beata Stasiak.
Widowisko bardzo się podobało.

- To było ogromne przedsięwzięcie - mówi Grażyna Wójcik, dyrektorka MDK. - Jesteśmy gotowi częściej robić takie spektakle w Pabianicach, ale potrzebujemy porządnej sceny, pieniędzy na nagłośnienie i oświetlenie.


***
BEATA STASIAK

SKĄD SIĘ WZIĘŁA: jest pabianiczanką.

GDZIE SIĘ UCZYŁA: II Liceum Ogólnokształcące, 2-letnie Studium Animacji w Opolu (Wydział Tańca) i 3,5-letnie studia na Wydziale Tańca Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze.

GDZIE PRACUJE: od 9 lat prowadzi zespół taneczny w MDK i zajęcia aerobiku.

JEJ RODZINA: mąż Maciej jest mistrzem i wicemistrzem Polski w żeglowaniu na katamaranie, prowadzi pub Żywiec przy Nowym Rynku. Stasiakowie mają dwoje dzieci.


***
Tancerze: Paulina Możyszek, Eleonora Rykała, Magdalena Michalak, Maria Grętkiewicz, Karolina Dobroszek, Michalina Banat, Anna Kaśkiewicz, Marta Ryder, Wioletta Pawłowska, Martyna Wójcikowska, Marta Maczkiewicz, Iga Janiszewska, Monika Stefańska, Marcin Helbik, Julian Warszawski, Piotr Krasicki, Mateusz Ruszer, Jakub Ruszer, Piotr Misiak.

Światło, i scenografia: Krzysztof Ławniczak

Nagłośnienie: Marcin Dubicki

Charakteryzacja: Anna Pierzchała

Kostiumy: Małgorzata Misiak

Akrobacje: Wiesław Dobiech