Wśród szkół podstawowych, największą wiedzą wykazały się uczennice SP 17, Amelia Jędrczak, Oliwia Siedlecka i Karolina Karbowiak. Zwyciężczynie odebrały gratulacje od prezydenta Grzegorza Mackiewicza wczoraj (29 czerwca) w Urzędzie Miejskim.

Dziś w Starostwie Powiatowym zostali natomiast nagrodzeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich są: Maja Wodzyńska z ZS nr 2, Adam Wądołowski z I LO oraz Witold Biegański z II LO.

Najlepsi popłyną jachtem żaglowym „Roztocze” po Bałtyku. Trasa wycieczki będzie przebiegać przez Kołobrzeg, Allinge, Christianso, Hammerhavn, Karlskronę, Władysławowo, Hel i Gdańsk. Rejs potrwa od 22 do 29 sierpnia. Po powrocie zwycięska trójka podzieli się swoimi wrażeniami z rówieśnikami. Ich zadaniem będzie przygotowanie relacji z rejsu, fotogazetki i prezentacji.

„Polska leży and Bałtykiem”, to konkurs marynistyczny organizowany przez Klub Pabianickich Sportów Wodnych. Startujący w nim uczniowie muszą wykazać się wiedzą na temat geografii Polski i państw leżących nad Bałtykiem, jego fauny, flory, polskiej historii morskiej oraz podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

Przez kilkanaście lat trwania programu „Jestem the best”, w ramach którego organizowany jest konkurs, w rejs popłynęło 80 dzieci z Pabianic.