- Cieszę się, że są tu kandydaci, którzy potrafią walczyć o pabianicką wspólnotę – ocenił Schetyna.

Porównał Pabianice do Krakowa, gdzie udało się zbudować szeroką koalicję kandydatów w wyborach samorządowych.

- Pabianice potrafią łączyć - powiedział. 

Poparł kandydaturę Grzegorza Mackiewicza na prezydenta. Jego osiągnięcia, zdaniem polityka, są „niepodważalne”. Wyraził poparcie dla koalicji, która „broni rządów przed PiS-em”, czyli robi to, co... "najważniejsze".

Na konferencji prasowej prezydenta Pabianic zabrakło. Tłumnie pojawił się Komitet Obrony Demokracji, był też marszałek województwa i starosta powiatowy.

Politycy podkreślili potrzebę transportu, który będzie łączył Pabianice i Łódź, nowych inwestycji i ochrony zdrowia. Pabianice ocenili jako "tanie, czyste i z dobrymi warunkami do uczenia dzieci". Ma to zatrzymywać w Pabianicach osoby, które pracują czy studiują w Łodzi.

Nie zabrakło ostrych słów pod adresem partii rządzącej.

- Nie zgadzamy się na autorytaryzm i pogardę! - grzmiała Barbara Nowacka. - Współpraca z Unią Europejską to: chodniki, szkoły i wartości - prawa człowieka i poszanowanie prawa. Bo Unia Europejska wbrew temu, co mówi premier, daje nam bardzo dużo.

A jak politykom jechało się ul. Zamkową, czekającą na modernizację? Początkowo odpowiedzieć próbował marszałek, Witold Stępień, a goście z Warszawy unikali jej, jak mogli. W końcu udało się usłyszeć ich komentarz.

- Po Polsce jeździ się różnie – skomentowała Nowacka. - Wolelibyśmy, żeby wszędzie było bezpiecznie. My jechaliśmy tak bezpiecznie, że żadne dziecko na żadnej hulajnodze nie było zagrożone - skwitowała.

Nawiązała tym do radiowozu z kolumny prezydenta Dudy. W ubiegłym tygodniu w Oświęcimiu samochód ten niegroźnie potrącił dziecko.

Grzegorza Schetynę pytano też o... "haratanie w gałę", które stało się tematem dyskusji na Twitterze między premierem Morawieckim a Donaldem Tuskiem. Schetyna nie miał dla premiera miłych słów. 

- Życzę Morawieckiemu i Kaczyńskiemu, by spróbowali sportu, bo sport uszlachetnia i buduje dobrą jakość - powiedział.