Jedną z nich jest m.in. publikacja filmów ukazujących w jaki sposób ludzie radzą sobie z trudnymi emocjami. Aktorami będą znani pabianiccy sportowcy oraz tancerze.

Będziemy mogli również wysłuchać wywiadów z ekspertami, gdzie o przemocy będą opowiadać osoby z Punktu Konsultacyjnego ds. przemocy przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej, Komendy Powiatowej Policji, czy też Straży Miejskiej.

Dodatkowo w ramach akcji edukacyjnej– „Twoje pytania – Nasza odpowiedź”, możecie kontaktować się za pomocą maila i zadawać nurtujące was pytania na temat przemocy, a odpowiedzi na nie udzieli wam ekspert w tej dziedzinie (mail do kontaktu: agrafka@onet.eu)

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

Ze względu na trwającą pandemię działania w ramach „19 dni przeciw przemocy” możecie śledzić na Facebooku Grupy Wolontarystycznej Agrafka TUTAJ.

Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. Akcja to część międzynarodowego działania, którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące dzieci z całego świata – krzywdy, strachu, głodu, bólu, czy też cierpienia.