W Kolumnie na moście (za Jambołem) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła jedna osoba. To mężczyzna - 28-letni Przemysław H. To on kierował oplem. Pięć osób jest rannych. 
 
Jak doszło do wypadku?
 
Opel gnał od Łasku w stronę Pabianic. Wyprzedzał całą kolumnę samochodów, gdy wyrósł przed nim ciągnik jadący w stronę Łasku. Według świadków jechał nieoświetlony. Podróżowały nim dwie osoby. Opel uderzył w tylne koło ciągnika tak mocno, że urwała mu koło. Uderzenie było na tyle silne, że auto obróciło o 180 stopni. Wtedy czołowo zderzył się z hyundaiem, który jechał od Pabianic. Jeszcze zahaczył o bmw, ale tylko porysował mu drzwi.
 
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni mieszkaniec Łasku kierujący oplem nieprawidłowo wyprzedzał ciągnik rolniczy zetor i doprowadził do zderzenia z tym ciągnikiem, a następnie czołowo uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód hyundai i30. Na skutek wypadku kierowca opla poniósł śmierć na miejscu - informuje straszy aspirant Radosław Gwis z policji.
 
Do szpitali przewieziono 5 osób uczestniczących w tym wypadku. Byli to 56-letni pasażer opla, 42-letni kierujący zetorem, 13-letnia pasażerka zetora, 45-letnia kierująca hyundaiem oraz jej 41-letnia pasażerka.
 
- W związku z pracą służb ratowniczych na miejscu wypadków droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Zorganizowano objazdy. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z łaskiej komendy powiatowej - informuje Gwis.
 
Droga wojewódzka 482 (od Pabianic do Sieradza) zablokowana jest w obu kierunkach. Na miejscu było pogotowie, policja z Łasku i 4 zastępy strażaków.
 
Do wypadku doszło około godz. 20.20.
 
 
Autor: Marcin Jankowski Kolumna24