Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Będzie to 28. finał. Kilka dni temu Jurek Owsiak, organizator i pomysłodawca WOŚP, ogłosił cel tegorocznej zbiórki.

- Podczas najbliższego finału będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Skupimy się na chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii, wyposażeniu sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii – mówił Owsiak.

Hasło nadchodzącego finału brzmi „Wiatr w żagle”.

Przez ostatnich kilka lat szefem WOŚP w Pabianicach był Dariusz Kamieniak, harcerz z pabianickiego hufca ZHP. Pomagali mu nie tylko harcerze, ale również wolontariusze z innych instytucji. Organizowano wiele imprez towarzyszących. Rok temu finał odbył się na parkingu przed centrum handlowym „Echo”. Tam Dariusz Kamieniak ogłosił, że zorganizował imprezę ostatni raz.

Nie miał wtedy wybranego następcy. Finał zbliża się wielkimi krokami, więc należało wybrać kogoś, kto pokieruje imprezą w Pabianicach. Szefem sztabu został Maciej Tomaszewski, komendant hufca ZHP Pabianice. Na początek zapowiedział, że 28. finał również odbędzie się na parkingu „Echo”.

- Wolontariuszami będą chętne osoby, które chcą tego dnia pomagać – dodaje Maciej Tomaszewski.

Niedługo ruszy nabór na wolontariuszy. W ostatnich latach było ich ok. 320. Na razie nie wiadomo kto będzie gwiazdą pabianickiego finału i jakie imprezy będą zorganizowane poza głównym koncertem.