Nowy rozkład jazdy pociągów obowiązuje od dzisiaj (15 grudnia).

Pociąg Intercity „Karkonosze” odjedzie z Pabianic o 1:43 w kierunku Jeleniej Góry, przez Wrocław. W okresie od 21 grudnia do 1 marca trasa pociągu będzie wydłużona do Szklarskiej Poręby. W przeciwnym kierunku – do Białegostoku przez Warszawę – odjedzie o 2:41.
Do oferty przewozowej wraca także „Włókniarz”, który zawiezie nas do Szczecina o 5:56 (przyjazd do Szczecina o 11:39).

Wydłużona zostanie trasa pociągu „Wawel”, który kursuje z Krakowa przez Pabianice do Poznania. Od 15 grudnia „Wawel” pojedzie w relacji Kraków – Pabianice – Poznań – Zielona Góra. Pociąg „Nałkowska” (dotychczas z Warszawy do Jeleniej Góry) będzie z kolei kursował w relacji Warszawa – Pabianice – Wrocław – Zgorzelec. W soboty oraz w dniach 24 – 25 grudnia będzie dojeżdżał tylko do Wrocławia.

Czego nie będzie? Z rozkładu jazdy znika pociąg TLK „Pobrzeże” z Wrocławia przez Pabianice i Warszawę do Kołobrzegu. Ale nie ma się co martwić. Będzie za to wypuszczona dodatkowa para pociągów Intercity w relacji z Wrocławia przez Pabianice do Warszawy.

Są już plany kursowania pociągów w okresie wakacyjnym. Od 1 lipca do 31 sierpnia, Przewozy Regionalne uruchomią pociąg „Lazur” relacji Łódź Kaliska – Pabianice – Gdynia Główna. Pociąg wyjedzie z Pabianic o 6:28, dotrze do Gdyni o 11:26.

Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać do 15 marca 2020 roku.