Czas, by zamiast marnować energię na polityczne kłótnie, zająć się załatwianiem ważnych dla ludzi spraw - z takim komunikatem wyszli do pabianiczan działacze Polski 2050.

Czego potrzebują Pabianice? Jak mogą wyglądać w 2050 roku albo jak pabianiczanie chcą, by wyglądały? Jak bardzo rozwój miasta zależy od ogólnego rozwoju Polski i polityki europejskiej? Transport, edukacja, służba zdrowia, przedsiębiorcy, pracownicy administracji, to tylko niektóre z tematów i grup społecznych, o których chcieli rozmawiać mieszkańcy. Swoje „postulaty do załatwienia” w przyszłej kadencji parlamentu wypisywali na tablicy. 

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że pabianiczanie chcą Polski zielonej, czystej, bez wykluczenia komunikacyjnego, wspierającej przedsiębiorców, z wyższymi zarobkami dla nauczycieli i szansami na rozwój. Na pytanie “co chcieliby państwo, aby się w Polsce zmieniło” najczęściej padała odpowiedź “rząd”.

Jest robota do zrobienia w Pabianicach!

- Zależy nam na urealnieniu polityki, nadaniu jej ludzkiego wymiaru, bo sami jesteśmy nadal ludźmi spoza polityki, którzy żyją na co dzień w tym kraju, pracują, mają rodziny - podkreśliła Ewa Szymanowska, przewodnicząca zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w Łódzkiem. - Ludzie, których spotykam na co dzień, mówią mi, że mają dość tego ciągłego medialnego spektaklu nienawiści. Polityk jest od załatwiania konkretnych spraw w terenie, a nie bywania w studio telewizyjnym.

- Przyjechaliśmy tu dziś z różnych stron województwa łódzkiego – z Błaszek, Zgierza, Łodzi i z samych Pabianic, aby zapytać mieszkańców miasta, czego oczekują od przyszłych potencjalnych kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych - mówił Mikołaj Dorożała ze struktur Polska 2050 w Łódzkiem. - Co jest do zrobienia na już, a nie zostało do tej pory zrobione? Chcieliśmy, aby mieszkańcy mogli się z nami spotkać twarzą w twarz, porozmawiać o pomysłach na Pabianice, na łódzkie, na Polskę. Polityka nie może być wyłącznie abstrakcyjnym medialnym spektaklem, ale realnym załatwianiem spraw ludzi w terenie. Po to tu dziś jesteśmy i dlatego postawiliśmy tę tablicę.