Do grona 20 najbardziej niezwykłych hoteli w kraju zakwalifikował go portal Property Design.

Obok pabianickiego hotelu polecane są m.in. łódzki Andel's, warszawski Novotel czy hotel Mikołajki.

- Zachwycają ciekawym wzornictwem, użytymi materiałami i dbałością o najmniejszy detal – czytamy na stronie.

Tak o Fabryce Wełny piszą na stronie Property Design: Ten hotel powstał w szczególnym miejscu, bo w zmodernizowanej XIX-wiecznej fabryce tkanin w Pabianicach. Autorem koncepcji i projektu budowlanego przebudowy jest Pracownia Projektowa Architektury Bogdan Niepsuj. Autorem projektu aranżacji wnętrz całego kompleksu - C13 Architektura Stosowana.

***

Fabryka Wełny to najdroższy hotel w Pabianicach. Ma cztery gwiazdki. Ceny pokoi zależą od ilości gości, którzy przebywają w hotelu. Jeśli jest ich mniej, za pokój dwuosobowy zapłacimy ok. 264 zł. Przy większym zainteresowaniu za ten sam pokój trzeba już zapłacić 305 zł. „Jedynka” będzie kosztować 212-264 zł. Śniadanie (40 zł/osoba) nie jest wliczone w cenę.

- Goście, którzy korzystają z noclegów, mają do dyspozycji basen oraz siłownię – mówi recepcjonistka.

W pokojach o podwyższonym standardzie, poza czajnikiem, szklankami, herbatą, kosmetykami czy suszarką do włosów, jest dodatkowo ekspres do kawy, deska do prasowania i żelazko.

- Część dzienna jest w nich oddzielona od wieczorowej – dodaje.

Ci, którym to nie wystarcza, mają jeszcze do dyspozycji apartament. Noc w pokoju o najwyższym standardzie kosztuje 482-650 zł. Jest tam wydzielony aneks kuchenny, część dzienna i sypialna. Dodatkową atrakcją jest przeszklona łazienka.