To już szóste zwycięstwo naszych szczypiornistów w II lidze. Po tym meczu pabianiczanie objęli prowadzenie w tabeli i wyprzedzają Wisłę Puławy. Obie drużyny nie przegrały jeszcze meczu i mają po 12 punktów.

Jurand trzymał się tylko przez pierwsze 8 minut, kiedy pabianiczanie prowadzili 3:2. Później rosła przewaga Gwaranta i w ostatnich 15 minutach trener Stawicki mógł wpuścić na boisko juniorów.

Gwarant: Zajkiewicz, Czapelka - Wróbel, M. Matyjasik, R. Matyjasik - wszyscy po 7, Mielczarek 4, Benkes 3, Miller 3, D. Płócienniczak 2, Stawicki 2, Walocha 1, Kotala 1, J. Płócienniczak 1, Walocha, Kosmala.

***
PabiKs - LKS Ner Poddębice 24:19 (12:10)

Do piątej minuty dominowali przyjezdni. Potem juniorzy PabiKsu złapali wiatr w żagle i z minuty na minutę powiększali przewagę.

Goście dali popis niesportowego zachowania. Prowokowali awantury, do czego zachęcał ich trener z Poddębic. Na szczęście, nasi ze stoickim spokojem dograli mecz.

W najbliższą sobotę PabiKs jedzie do Łodzi na mecz z ChKS II.

Skład: Wnuk, Harbat - Łyszkowski 10, Kępiński 5, Złotogórski 3, Borkowski 3, Felcenloben 1, Wilczek 1, Jakubowski 1, Korycki, Rutkowski, Witczak, Strzelec, Pietrasiak.