O tytuł najpiękniejszej pabianiczanki walczyło 10 dziewczyn. Koronę najpiękniejszej otrzymała Justyna Małek  (nr 4), uczennica XXVI LO w Łodzi. Jej rówieśniczka Paula Bernat (nr 1) została I wicemiss, a 22-letnia Edyta Grochowska (nr 7) została II wicemiss. Publiczności najbardziej spodobała się Magdalena Prym (nr 2), która otrzymała szarfę miss publiczności. Miss foto została Anna Sobczak (nr 8).
Internauci portalu zyciepabianic.pl wybrali swoją miss. Została nią Ewelina Romanowska (nr 6). Otrzymała srebrny diadem, pamiątkowy dyplom, wielki bukiet róż i talon na zakupy do perfumerii Opium. Druga była Justyna Małek, a trzecia Paula Bernat.

Gwiazdą muzyczną imprezy był roztańczony Włoch Stefano Terrazzino - znany z programu Taniec z Gwiazdami i serialu Samo Życie.

- Urocze miasteczko - powitał pabianiczan przystojny Włoch. - Pabineca. Tak egzotycznie brzmi, a tu śnieg.

Potem opowiadał, jak rodzice zmuszali go do lekcji tańca, których nie znosił, i o tym, że jeszcze we Włoszech marzył o śpiewaniu. Jego marzenie udało się spełnić dopiero w Polsce. Pomogła mu koleżanka z Tańca z Gwiazdami - Justyna Steczkowska. Stefano nagrał już płytę. Jego dziesiątki przejęzyczeń, przekręcanie polskich słów, wywoływało gromkie brawa i śmiech publiczności.

Energia rozpierała Stefano, więc zaprosił wszystkie kandydatki do tytułu miss na scenę i uczył je tańczyć. Na koniec z typowym dla Włochów uśmieszkiem podsumował: - Fajnie, jak tyle pięknych dziewczyn robi to, co im każę.

- Można dyskutować, która była najpiękniejsza, ale wszystkie kandydatki były bardzo ładne. Cała dziesiątka - posumował wybory Andrzej Wojkowski, komendant Straży Miejskiej.

Zobacz wyniki głosowania internautów: www.zyciepabianic.pl/sonda/wyniki/miss-polonia-ziemi-pabianickiej-2009.html