Dziś o godzinie 18.00 obok siebie usiądą kandydaci na prezydenta Pabianic – Grzegorz Mackiewicz i Włodzimierz Stanek. Spotkanie będziemy transmitować, bez cięć, NA ŻYWO na naszym fanpage’u na Facebooku.

Debata prezydencka będzie składała się z dwóch części:

Kandydaci będą naprzemiennie zadawać sobie pytania. Każdy z nich będzie miał szansę krótko nawiązać do wypowiedzi swojego przeciwnika.

Druga część debaty będzie składała się z odpowiedzi kandydatów na wylosowane przez nich pytania.

Kilka tygodni temu Życie Pabianic spytało kandydatów, co sądzą o swoim przeciwniku:

Włodzimierz Stanek o Grzegorzu Mackiewiczu: Nie traktuję ludzi jak przeciwników. Podchodzę do kampanii spokojnie. Nie jestem uprzedzony do kontrkandydata. Życzę Mu zdrowia i siły, bo wiem ile energii kosztuje kampania wyborcza. Najważniejsze, że 22.10.2018 też wstanie słońce i będzie nowy dzień. Ktoś wygra, ktoś przegra i życie będzie toczyło się dalej. Życzę Grzegorzowi Mackiewiczowi wszystkiego dobrego, oczywiście poza wyborczym sukcesem :)

Grzegorz Mackiewicz o Włodzimierzu Stanku: Jest kandydatem partyjnym. Startuje, bo jego kandydaturę ustalił Komitet Polityczny PiS. Niestety, może to stanowić zagrożenie dla miasta, gdyż zwykle ludzie, zależni od działaczy partyjnych, nie mogą podejmować samodzielnych decyzji.

Za organizację pabianickiej debaty prezydenckiej odpowiadają media lokalne: portale internetowe zyciepabianic.pl, pabiaNICE.tv oraz telewizja ProMOK. Połączenie sił rodzimych mediów ostatecznie przekonało kandydatów do udziału w starciu. Jaki będzie tego efekt? Przekonamy się już o godzinie 18.00. Retransmisja spotkania zostanie zamieszczona na naszym kanale oraz na stronie. Zapraszamy do oglądania.