Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic od pięciu lat stara się popularyzować historię naszego miasta i okolic. Sądząc po zwiększającej się frekwencji na organizowanych przez nie wydarzeniach, idzie to coraz lepiej. Pomysłów ciągle przybywa.

- Chcemy się rozwijać i tworzyć dla Was jeszcze lepsze wystawy i akcje ukazujące dziedzictwo naszej małej ojczyzny – mówią pasjonaci historii. - Niestety, do tego potrzebne są finanse, których ciągle brakuje. Dlatego prosimy Was o wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli dalej działać.

Dla tych, którzy wesprą TMDP przygotowano specjalną formę podziękowania- kalendarz na 2023 rok. Nosi tytuł „Zielone Pabianice”. Opisana jest w nim historia skwerów, parków i lasów, które otaczają nasze miasto. Kalendarz wydrukowano w formacie A3. Składa się z 12 niezwykłych ujęć zielonych miejsc w i wokół naszego miasta.

Kalendarze to nie wszystko, co przygotowano, by zrealizować cel zbiórki.

- Pabianice rozwinęły się poprzez działania fabrykantów, którzy przybyli do naszego miasta i rozwijali swoje fabryki. Chcemy promować dziedzictwo miasta w kreatywny i oryginalny sposób - dodają. - Dla tych, którzy nie „grają w zielone” mamy koszulkę przedstawiającą pabianickich fabrykantów w postaci figurek znanych z popularnych klocków Lego.

Szczegóły akcji oraz zbiórkę internetową można znaleźć TUTAJ.