Strażak Kulicki nie boi się głosowań. Ma doświadczenie w zdobywaniu poparcia telewidzów. Teraz chce się sprawdzić w wyborach samorządowych. Startuje z listy SLD. Wiadomo już, kto będzie na pierwszych miejscach SLD–owskich list kandydatów do Rady Miasta: Paweł Winiarski (obecny prezydent i kandydat SLD na to stanowisko na następną kadencję), Radosław Januszkiewicz (ostatni prezydent Pabianic z czasów PRL), Leszek Maliński (obecnie przewodniczący Rady Miasta) i nowa twarz w polityce – Karol Suchocki (biznesmen, szef Klubu Inicjatyw Gospodarczych). Ten ostatni jest nawet wymieniany jako ewentualny kandydat na drugiego wiceprezydenta miasta. Pierwszym ma być Wiesław Madejski, który już teraz zajmuje ten stołek.

Z listy kandydatów na prezydenta miasta spadł historyk Dariusz Wypych, były członek Zarządu Powiatu, były prezes Spółdzielni Własnościowej Nowa, aktualny radny powiatowy. Miał to być kandydat Prawa i Sprawiedliwości, ale ugrupowanie to ostatecznie dogadało się z Platformą Obywatelską i poprze ich kandydata na prezydenta Marka Firkowskiego (był prezydentem Pabianic na początku lat 90.).

Do Rady Powiatu z listy Ligi Samorządowej zamierza startować Jacek Plewiński – członek Zarządu Miasta. Obiecuje, że osobiście będzie odwiedzał wyborców w domach. Na pozostanie w Radzie Powiatu ma ochotę Zbigniew Skowroński z Konstantynowa. Popiera go Platforma Obywatelska.

Radnym nie chce być Krzysztof Nowacki – sekretarz miasta. Liczy jednak na robotę w urzędzie.