Cieszymy się, że nasza publikacja ma tak duże wzięcie. Od wtorku „świeżutkie” książki w sztywnych odładkach rozchodzą się błyskawicznie.

Prace nad książką „MY, pabianiczanie” trwały ponad rok. To kawał historii naszego miasta i kawał dziejów wybitnych pabianiczan, którzy tutaj mieszkali, mieszkają albo zawędrowali na krańce świata (także na Antarktykę). Kilkoro z nich nie urodziło się nad Dobrzynką, ale Pabianice stały się najważniejszym domem tych osób.

Książka ma 360 stron, grubą okładkę, elegancko zaprojektowane strony i bardzo wyraźny (duży) druk. To ukłon w stronę nieco starszych Czytelników – by nie musieli wysilać wzroku podczas lektury. A jest co poczytać. Autorem zbioru monografii jest dziennikarz Roman Kubiak.

Książkę „MY, pabianiczanie” można kupić w redakcji „Życia Pabianic” (Stary Rynek 7) oraz w księgarni "Mikołajewscy" ul. Łaska 76 (przy dworcu kolejowym), w sklepie Papirus ul. Kościuszki 5 i w kiosku w szpitalu (przy wejściu do dyrekcji). Kosztuje 39,90 zł.

Naszym Czytelnikom dajemy szansę zdobycia własnego egzemplarza, za darmo! Wystarczy wysłać e-mail na: redakcja@zyciepabianic.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Którą ulicę w Pabianicach z dumą pokazał(a)byś przyjezdnym i dlaczego? Odpowiedź krótko uzasadnij. Najciekawsze propozycje nagrodzimy książkami.

Do rozdania mamy 3 sztuki. Na wiadomości czekamy do 10 listopada do północy.