Na Wszystkich Świętych zmieniana jest organizacja ruchu. Ma to pomóc łatwiej dojechać odwiedzającym groby. Tym razem jednak sprawę trochę komplikuje trwający remont ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej.

- Tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową drogi wojewódzkiej w Pabianicach została dostosowana do planowanych zmian – uspokaja Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

Kilińskiego jednokierunkowa

Na odcinku ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej od Świetlickiego do „Grota” Roweckiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogą wjechać w pobliże cmentarzy tylko od ul. Roweckiego. Wjazd od ul. Świetlickiego jest niemożliwy.

Podróżujący na cmentarze od strony Bełchatowa będą musieli pofatygować się objazdem ulicami: Świetlickiego, „Waltera” Jankego, Nawrockiego, Roweckiego. Objazd w kierunku Łodzi poprowadzono ulicami: Świetlickiego, „Waltera” Jankego, Nawrockiego do ul. Sikorskiego. Nie wjedziemy z ul. Świetlickiego („Waltera” Jankego) w ul. Bugaj. Zakaz nie obowiązuje autobusów i taksówek.

 

A gdzie zaparkujemy?

Po stronie cmentarza zostaną oznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. Będzie można zaparkować tam równolegle do krawężnika. Kierowcom aut miejsce udostępni też Włókniarz. Postój na terenie będzie kosztować 10 zł za cały dzień (1 listopada). 31 października i 2 listopada całodzienny postój na terenie Włókniarza będzie kosztował 5 zł.

Zmian w organizacji nie da się przeoczyć, bo w obrębie skrzyżowań i ulic pojawią się dodatkowe znaki drogowe.

Autobusy co 10 minut

1 listopada, mimo że to święto, autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami. Wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a niektóre wcześniej też wrócą do zajezdni. Autobusy linii „260” we Wszystkich Świętych nie będą kursować.

Tramwaje linii „41” oraz autobusy linii „D” i „W” będą kursować według rozkładu jazdy niedzielnego.

Na liniach „265” i „T” będą obowiązywały specjalne rozkłady ze zmienionymi godzinami odjazdów.

Autobusy linii nocnej „N4B” w nocy z czwartku 31 października na piątek 1 listopada będą kursować według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę, a w nocy z 1 na 2 listopada – jak w nocy z piątku na sobotę.

- Z ulic „Waltera” Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą nawet co 5 minut – wymienia Aneta Klimek.

1 listopada autobusy linii „265” będą kursować zmienioną trasą. Z Pawlikowic przejadą do Bychlewa bez zmian, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem straży pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od straży stałą trasą.

Dojazd do cmentarza 1 listopada zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.

W sobotę, 2 listopada i niedzielę, 3 listopada autobusy linii „265” będą kursować objazdem – z Pawlikowic bez zmian do Bychlewa, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Bugaj, Roweckiego i dalej stałymi trasami. Zmiana dotyczy tylko podanego kierunku.

W niedzielę, 3 listopada dodatkowo będą kursować autobusy linii „7” (z „Waltera” Jankego o godz. 9.42, 10.32, 11.47, 12.27, 13.07, 13.47, 14.27, 15.07, 15.47 i 16.27, z Piłsudskiego o godz. 9.57, 11.12, 12.02, 12.42, 13.22, 14.02, 14.42, 15.22, 16.02).