Choć z pozoru organizacja ruchu na 1 listopada będzie wyglądała podobnie, jak to było w poprzednich latach, to czeka nas kilka zmian.

Najważniejsza to brak możliwości zaparkowania na ul. Kilińskiego. W ulicę Kilińskiego wjedziemy od „Grota” Roweckiego w kierunku Świetlickiego, ale nie będzie można zaparkować ani po jednej, ani po drugiej stronie tej ulicy. Najbliższy parking to ten udostępniony przez Włókniarz. Uwaga, zmieni się organizacja wjazdów i wyjazdów z tego parkingu.

- Dla jadących od Bugaju wjazd na parking będzie możliwy bramą przy basenie. Jadący od osiedla Piaski będą wjeżdżać przy hotelu Włókniarz – wyjaśnia prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Wyjechać z parkingu będzie można TYLKO od strony hali tenisowej do „Grota” Roweckiego.

Opłaty za parking przy Włókniarzu:

od dziś do 29 października, oraz 2 listopada parking będzie bezpłatny

30-31 października wjazd na parking płatny będzie 5 zł

1 listopada wjazd na parking będzie płatny 10 zł

Pieniądze pobierane za parking przeznaczone zostaną na działalność klubu sportowego Włókniarz.

Prezydent przy okazji apeluje do mieszkańców, by tegoroczne plany odwiedzania nekropolii przełożyć na inne dni niż wyłącznie 1 listopada. To dlatego, by maksymalnie ograniczyć ilość osób odwiedzających cmentarze tego dnia.

Nad organizacją ruchu przy cmentarzach czuwać będzie policja i Straż Miejska. Na skrzyżowaniu „Grota” Roweckiego i Kilińskiego ruch odbywa się wahadłowo. To nie zmieni się także 1 listopada, zatem możliwe, że służby będą sterować ruchem ręcznie. Nadal nieprzejezdna będzie ul. Kilińskiego na odcinku od Moniuszki do "Grota" Roweckiego.

Strażnicy będą także bacznie pilnować ul. Mariańskiej. Tam obowiązuje zakaz wjazdu z wyłączeniem autobusów miejskich, taksówek i wjazdów docelowych. Jak zapowiedział Tomasz Makrocki, komendant SM, nie będzie można tam parkować, by nie utrudniać przejazdu autobusom. Tym razem nie będzie mandatów, ale każdy nieprawidłowo zaparkowany samochód zostanie odholowany!

Komunikacja miejska 1 listopada będzie kursowała jak w dni powszednie z drobnymi zmianami. MZK uruchomi dodatkową linię autobusową „C”, która również dowiezie pasażerów pod cmentarz (dodatkowo zastępując linię nr „1”). Szczegóły kursowania autobusów miejskich podamy w najbliższym czasie.

Kierowcy jadący ul. Kilińskiego, zmierzający do miasta, będą skierowani objazdem, ul. Świetlickiego. Od 30 października (piątek) od godziny 14.00 do 2 listopada (poniedziałek) do godziny 7.00 będzie obowiązywał zakaz skrętu  z ul. Świetlickiego w ul. Bugaj. Poza tą zmianą ulica będzie normalnie przejezdna. Objazd będzie kierował więc do ul. Nawrockiego.