Zwierzę zostało odnalezione przez przypadkowych przechodniów 22 listopada 2016 roku około godziny 14.00 w okolicy ulicy Zagrodowej w Łodzi. Z pomocą strażników miejskich odkopali oni psa przypominającego owczarka niemieckiego. Był w bardzo złym stanie. Natychmiast trafił pod opiekę weterynaryjną w łódzkim schronisku. Trwa walka o jego życie.

Wszystkie osoby, które rozpoznają psa, mają informacje dotyczące jej właściciela czy też inne mogące pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy, proszone są o kontakt z VI Komisariatem KMP w Łodzi  przy ulicy Wysokiej 45, tel. całodobowy (42) 665 13 00 lub bezpośrednio do policjanta prowadzącego dochodzenie (42) 665 13 08.

- Policjanci wszczęli dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, który żywcem zakopał psa, a wcześniej najprawdopodobniej go pobił, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje Joanna Kącka z łódzkiej policji. - Dzielnicowi ze zdjęciami odnalezionej suni odwiedzają okoliczne domy. Policjanci sprawdzają także ewentualne monitoringi na trasie dojazdu do miejsca porzucenia psa. Każda informacja może być cenna w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten czyn i pociągnięciu jej do odpowiedzialności karnej.