- Nie mogę tego zrobić, jeśli Rada Miejska w Pabianicach nie wyda mi takiej zgody – wyjaśnia Zbigniew Skowroński, nowy prezes Zakładu Drogownictwa i Inżynierii w Łodzi. - Stanowisko pani Krystyny Rendeckiej zostało zlikwidowane.
Pismo z prośbą o zgodę na wręczenie wymówienia naszej radnej wpłynęło już do biura Rady Miejskiej w Pabianicach.
- Przygotowujemy w tej sprawie uchwałę na najbliższą sesję – wyjaśnia Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący RM. - Radni będą głosować na sesji. Treść podjętej uchwały przekażemy do ZDiI.
Skowroński szuka oszczędności w spółce. Z tego powodu zlikwidował już dwa etaty w zespole wewnętrznych kontroli, a Rada Nadzorcza zmniejszyła się z pięciu do trzech osób.
- Zaciskam pasa, dlatego Zarząd spółki z dwuosobowego jest teraz jednoosobowy. Nie mam pracy ani etatu dla pani Rendeckiej – wyjaśnia. - Musimy startować w przetargach, a niestety koszty utrzymania spółki są tak wielkie, że nie jesteśmy konkurencyjni.
Jeśli radni nie pozwolą na zwolnienie koleżanki, Skowroński nie będzie mógł jej wręczyć wymówienia.
- Pani Rendeckiej w pracy jeszcze nie widziałem, bo od kiedy jestem prezesem, przebywa na zwolnieniu – wyjaśnia nowy prezes. - Jeśli się pojawi, wręczę jej wymówienie.