Mężczyzna trafił do Szpitala w Zgierzu w ciężkim stanie.

- Obecnie mamy w szpitalu szesnaście osób, wszystkie przechodzą chorobę w sposób objawowy. Kilka z nich jest podłączonych do respiratora – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Łącznie mamy 65 chorych. Kolejne 4 zakażenia są związane z wyjazdem zorganizowanym seniorów z Konstantynowa Łódzkiego.

- Ludzie zapomnieli już, że mamy pandemię koronawirusa Covid – 19 i zaczęli normalnie żyć. Wyjazdy, imprezy rodzinne, czy innego typu spotkania towarzyskie nie są w tym roku dobrym pomysłem. Wiadomo jaką mamy sytuację i ludzie powinni powstrzymać się ten jeden rok i nie narażać siebie i swoich bliskich – podsumowuje Sumińska.

Sprawa jest rozwojowa. Na wycieczce było 47 osób. Cały czas robione są badania w kierunku Covid – 19. Prawdopodobnie chorych będzie więcej.

Kolejne zakażenia potwierdzono u osób, które w ostatnim czasie zgłaszały się na SOR w Pabianickim Centrum Medycznym. Wyniki badań u 3 osób potwierdziły koronawirusa.

- Mamy bardzo dużo pracy w związku ze zlecaniem kwarantann i wymazów w kolejnych ogniskach. Jeśli ktoś jest mobilny to na test stawia się w punkcie pobrań przy ulicy Konopnickiej. Jeśli osoba nie ma jak dojechać musi czekać na przyjazd karetki wymazowej.