Zakażenie koronawirusem Covid - 19 potwierdzono u 5 osób. To 2 kobiety z Konstantynowa Łódzkiego, mężczyzna z Lutomierska oraz kobieta i mężczyzna z Ksawerowa.

- Wszystkie osoby są w średnim wieku. Jedną z nich jest domownik, który przebywał na kwarantannie z osobą zakażoną. Wśród nich są też pracownicy medyczni, ale nikt z naszego szpitala – informuje Piotr Szczepaniak, kierownik higieny komunalnej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

W piątek mieliśmy w powiecie pabianickim 42 aktywne przypadki zakażenia. 36 chorych jest w izolacji domowej, a 6 osób przebywa w szpitalach. Ozdrowieńców jest już ponad 70.

W ostatnim czasie przybyło u nas wielu chorych. Każdego dnia jest to kilka osób.

- Abyśmy stali się żółtą strefą musielibyśmy mieć około stu dwudziestu chorych jednocześnie. Na razie nam to nie grozi, ale to nie znaczy, że nie należy już być ostrożnym – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

W żółtej strefie są ograniczenia dotyczące m.in. liczby osób, które mogą bawić się na weselach, przebywać w kościele, czy w kinie.