Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 6 kolejnych osób z Łodzi i powiatu pabianickiego związanych z dystrybucją narkotyków. Była to kontynuacja działań przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w rękach policjantów znalazło się 10 osób.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi rozpracowywali środowisko działające od końca 2015 roku do połowy roku 2016. W jego skład wchodzili pseudokibice jednej z łódzkich drużyn. Środowisko trudniło się rozprowadzaniem narkotyków w środowisku kibicowskim. Na podstawie dotychczasowych ustaleń funkcjonariusze wytypowali osoby związane z tym procederem. 

Zaczęło się rankiem 19 października 2016 r. Kryminalni z komendy wojewódzkiej, wspierani przez SPAP w Łodzi, zatrzymali 10 mieszkańców powiatu pabianickiego w wieku od 22 do 34 lat. Pisaliśmy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/kryminalne/wpadlo-10-handlarzy-narkotykow.html

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, karty SIM oraz 10 gramów mefedronu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym prokuratorskich zarzutów handlu narkotykami. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 20 października decyzją sądu jeden z zatrzymanych, 25-latek, został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wspomniane zatrzymania nie zamykają listy podejrzewanych. Ustalenia kryminalnych, poparte stale gromadzonym materiałem dowodowym, pozwoliły na kolejne zatrzymania w tej sprawie. 27 kwietnia funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań na terenie Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat, a także 30-letnią kobietę. Prokurator zarzucił podejrzanym popełnienie przestępstw związanych z posiadaniem środków odurzającymi w okresie od grudnia 2015 roku do czerwca 2016. Zatrzymanym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.