Nowoczesny budynek stanie na części parkingowej między ulicami Zamkową a Grobelną. Będzie miał 3.000 metrów kwadratowych powierzchni i 2 piętra. Na parterze zaplanowano sale konferencyjne, a na pierwszym i drugim piętrze - 68 pokoi dla gości. Obsługiwać ich będzie jedna recepcja w Hotelu Fabryka Wełny przy ul. Lipowej. Stąd goście będą mogli się dostać do swoich pokoi przeszklonym łącznikiem nad ulicą Lipową.

– Standard będzie czterogwiazdkowy, ale wystrój nieco inny niż w Fabryce Wełny – ujawnia Tomasz Jasiński, prezes spółki Aflopa Nieruchomości.

Nowy hotel będzie też połączony z Fabryką Kultury. Tak nazywa się sala koncertowa, która powstanie w budynku po tzw. siłowni Pamoteksu (miejsce, w którym wytwarzano energię dla zakładu). Architekci zaplanowali tam dwa poziomy. Na niższym parterze ma być zaplecze techniczne. Wyżej sala widowiskowa ze sceną i miejscami dla widzów.

– Będzie miejsce dla około 500 osób – mówi Tomasz Jasiński. – Sala będzie na tyle wielofunkcyjna, żeby mogły się w niej także odbywać wesela, pokazy, bale.

Architekci postanowili zostawić odrapany miejscami z tynku budynek, a uzupełnić go szkłem, metalem, drewnem. Między salą koncertową a hotelem zaplanowano przeszklone i wysokie na 2 piętra foyer. Tutaj widzowie będą mogli się spotkać przed rozpoczęciem i w trakcie przerw w koncercie.

– Wejście do Fabryki Kultury będzie na parterze nowego hotelu – dodaje Jasiński. – Obok znajdzie się szatnia i kuchnia. Miejsc parkingowych nie zabraknie. Teren jest dostatecznie duży.

Jak się dowiedziało Życie Pabianic, Aflopa Nieruchomości zamierza budowę zacząć już w lipcu tego roku.

– Jesteśmy po słowie z wykonawcą – dodaje prezes Jasiński. – W sierpniu prawdopodobnie wejdzie na plac budowy.

Czterogwiazdkowy Hotel Fabryka Wełny otwarto w listopadzie 2014 roku. Powstał w odrestaurowanym budynku starej Pawelany. To wielofunkcyjne centrum handlowo-biznesowo-hotelowe o powierzchni ponad 10.000 m kw. Goście mają do dyspozycji 54 pokoje, w tym cztery apartamenty. Mogą skorzystać również ze spa, kręgielni, siłowni, basenu i tarasu na dachu. Są tu też restauracje Przędzalnia i Wzorcownia.