W ciągu ostatniego tygodnia doszły 4 przypadki. 25 maja dowiedzieliśmy się o tym, że zachorował starszy mężczyzna z Ksawerowa. Chorobą zakaził się podczas pobytu w szpitalu w Łodzi. Znalazł się w ognisku zakażenia, które pojawiło się na oddziale wewnętrznym w Szpitalu im. Jonchera. Przebadano tam pacjentów i personel i okazało się, że 23 osoby mają wynik pozytywny. Oddział zamknięto, a pacjentów przewieziono do innych szpitali.

Dwa dni później w powiecie pabianickim doszły 2 przypadki zakażenia. To dwoje nastolatków mieszkających w Lutomiersku.

W niedzielę (31 maja) Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego, poinformowała o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem COVID-19. To młoda kobieta.

Do tej pory w powiecie pabianickim odnotowano 16 przypaków zakażenia. 12 osób wyzdrowiało. Ci, u których ostatnio wykryto wirusa nadal są chorzy i przebywają w izolacji.

Jesteśmy na trzecim miejscu pod względem stałego, systematycznego przyrostu zakażeń koronawirusem. Przed nami są województwa: śląskie i mazowieckie.

W powiecie pabianickim kwarantanną objęte są 122 osoby.

Jak wyglądała sytuacja w województwie łódzkim na dzień 31 maja 2020 r.

Potwierdzono 30 kolejnych zakażeń koronawirusem.

- Potwierdzone wyniki dotyczą dwojga dzieci, siedmiu młodych kobiet, pięciu kobiet w średnim wieku, czterech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, czterech młodych mężczyzn, czterech mężczyzn w średnim wieku, trzech mężczyzn w starszym wieku – wymienia Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody. - Są to osoby w wieku od 2 do 87 roku życia.

Są też dobre wiadomości. Kolejnych 14 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe.

- To jedno dziecko, jedna kobieta w średnim wieku, jeden młody mężczyzna, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz pięciu mężczyzn w starszym wieku – dodaje rzeczniczka.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1553

Liczba osób aktualnie zakażonych: 432

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 42

Liczba osób objętych kwarantanną: 2669

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 778

Liczba osób, które wyzdrowiały: 1055

Liczba osób, które zmarły: 66

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie wynosi 987.