Za zabytkowym domem po znanym pabianickim malarzu Bolesławie Nawrockim (tuż obok wieżowców i bloków) jest teren o powierzchni około 600 metrów kwadratowych. To kwadratowy plac między ulicami Piotra Skargi, Warszawską, Nawrockiego i 3 Maja.
- Pojawił się inwestor, który chce utworzyć tam pawilon handlowy Biedronka – wyjaśnia prezydent Zbigniew Dychto.
Obszar na zapleczu pałacyku wpisany jest do rejestru zabytków i stanowi własność osoby prywatnej - informuje Renata Sielczak, naczelnik Wydziału Urbanistyki w Urzędzie Miejskim. - Inwestor wystąpił do mnie z prośbą o określenie zasięgu i zakresu robót. Projektant wykonał taką analizę. Analiza została zaopiniowana u konserwatora zabytków. Konserwator z kolei pyta nas o to, czy istnieje tam w ogóle możliwość utworzenia supermarketu.
Dyskutowali o tym radni z Komisji Gospodarki Komunalnej.
- Dlaczego w ogóle ten obiekt trafił w ręce osoby prywatnej? – zastanawiał się radny Radosław Januszkiewicz. - Kiedyś należał do miasta i były plany utworzenia w nim domu kultury.
Już teraz protestują okoliczni mieszkańcy.
- Boją się ruchu, jaki tam będzie, gdy stanie supermarket – mówił radny Karol Suchocki. - Sklepów mamy już dużo, a przez otworzenie kolejnego supermarketu zamykamy interesy małym sklepikarzom.
Temat budowy pawilonu handlowego w tym miejscu trafi jeszcze na posiedzenie komisji Rady Miejskiej.