Z najnowszych danych sanepidu wynika, że obecnie (środa) chorych jest 831 osób. To o 30 osób zakażonych więcej niż wczoraj. Cały czas hospitalizowanych jest 55 osób. Do tej pory wyzdrowiało 1935 osób. Odkąd rozpoczęła się pandemia w powiecie pabianickim Covid – 19 potwierdzono u 2.791 mieszkańców.

Sanepid raportuje, że zmarło dotąd 25 osób.

- Dane te nie są aktualne, bo szpitale informują nas o śmierci mieszkańców z powodu Covid – 19 z dużym opóźnieniem – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Powiat pabianicki plasuje się na czwartym miejscu pod względem liczby zachorowań. Na pierwszym jest miasto Łódź. Dalej są powiaty zgierski i bełchatowski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w wyniku infekcji koronawirusem w ciągu ostatniej doby zmarły 603 osoby. To rekordowy dzień pod względem liczby zgonów od początku pandemii. Jak to możliwe? W pierwszej fali zachorowało o wiele mniej osób. Im więcej potwierdzonych przypadków, tym liczba ofiar będzie się zwiększać.

- Od jakiegoś czasu koronawirus stał się groźniejszy. Pabianiczanie i mieszkańcy powiatu przechodzą go ciężej, niż jeszcze kilka miesięcy temu – dodaje Małgorzata Sumińska.

Kwarantanną objętych jest 1.414 osób.