100.000 zł będą kosztować tegoroczne XXX Dni Pabianic. Już wiadomo, że w niedzielę 10 czerwca przyjedzie do nas legendarna kapela Lady Pank. Wcześniej zagrają pabianickie zespoły: Tipsy Drivers, Blue Haze i Proletaryat.

- To będzie Pabianicka Niedziela Muzyczna. W południe na scenę zaprosimy młode pabianickie kapele rockowe i bluesowe. Najlepsze z nich zostaną zaproszone do studia i nagramy płytę, na której pojawią się też utwory Tipsy Drivers, Blue Haze i Proletaryatu - wyjaśnia Paweł Piechota, naczelnik wydziału promocji miasta.

Na sobotę zaplanowano występ Andrzeja Rybińskiego. Później na scenę ma wejść zespół uwielbiany przez nastolatki - Mezo. Gwiazdą wieczoru miało być Kombi.

- Już mamy dogadany termin. Kombi wystąpi u nas za trzydzieści dziewięć tysięcy, co jest dość niską ceną, jak na taką gwiazdę - przekonywał Adam Marczak, sekretarz miasta.

- Ja się nie zgadzam, żeby zagrało Kombi. Byłem na ich koncercie w Łodzi i wyszedłem rozczarowany. Proponuję, żeby zaprosić Bajm - uparł się radny Piotr Chrabelski (PO).

Głosami radnych Platformy Obywatelskiej przegłosowano, żeby nie zapraszać do Pabianic Kombi.

Został powołany zespół ds. Obchodów Dni Pabianic. W jego skład weszli: Małgorzata Biegajło, Piotr Chrabelski, Rafał Boczkiewicz, Adam Marczak i Paweł Piechota. W ciągu tygodnia muszą znaleźć inną gwiazdę, która zgodzi się wystąpić w Pabianicach 9 czerwca. Niewykluczone, że będzie to Bajm lub Maanam.

Dwa dni koncertów, zabaw dla dzieci z poczęstunkiem dla pabianiczan zaplanowano na terenach MOSiR - na boisku bocznym za hotelem Włókniarz.

W ramach Dni Pabianic będzie też olimpiada międzyszkolna (środa, 6 czerwca) i rajd rowerowy (sobota, 9 czerwca). Dzień patrona miasta Maksymiliana Kolbego będzie w Boże Ciało (czwartek, 7 czerwca).