Karo to dubler Rockyego, który na co dzień gra w popularnym serialu. Wystąpił w kilkunastu odcinkach nagrywanych w sezonach od siódmego do dziesiątego.

Pies trafił do Pabianic razem ze swoim przewodnikiem. Mł. asp. Katarzyna Plocek rozpoczęła pracę w wydziale prewencji. Pies jest pod jej opieką od 2012 roku. Wtedy to skończyła kurs w Zakładzie Kynologii i Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Przypadkiem trafili na plan „Komisarza Alexa”, gdzie jak się okazało oboje dostali rolę. Katarzyna Plocek statystowała jako policjantka odgrywając również epizodyczne role mówione.

- Karo to pies tropiący. Jest wykorzystywany do poszukiwań osób i rzeczy zaginionych – mówi nadkom. Joanna Szczęsna, rzecznik pabianickiej policji.

Podobne czynności pies wykonywał na ekranie. Grając „Komisarza Alexa” musiał skakać z okna za bandytą, tropić i brać udział w wielu pościgach. Za kulisami wyglądało to nieco inaczej. Pies biegł tak naprawdę do swojej pani, która go wołała. Widzowie w telewizji widzieli, że biegnie za przestępcą.

Jak się okazuje Karo świetnie reaguje na komendę „pies zdechł!”. Kładzie się, nie otwiera oczu, nie rusza i udaje, że nie żyje.

- W jednym z odcinków była kręcona scena, gdzie komisarz Alex leżał przy kominku po tym jak dostał strzałką. Tyle razy był robiony dubel, że Karo, któremu co chwila kazali się kłaść i zamykać oczy, w końcu zasnął – opowiada mł. asp. Katarzyna Plocek.

Więcej ciekawostek o „Komisarzu Alexie”, który teraz służy w pabianickiej komendzie przeczytacie w papierowym wydaniu Życia Pabianic 10 września.