W czwartek jest Boże Ciało. Odgórnie ustalono więc, że zakończenie roku odbędzie się wcześniej niż zwykle. Dlatego już dziś uczniowie otrzymali świadectwa i mogą cieszyć się, że mają wolne. 1 września wypada w niedzielę, więc do szkoły wrócą dopiero w poniedziałek - 2 września. Będą mieli wolne 70 dni.

Miejskie zakończenie roku szkolnego zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 16.

Najwyższą średnią – 6,00, osiągnęła Aleksandra Zajunc z ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 9. Oznacza to, że Ola nie ma ani jednej piątki, a na jej świadectwie od góry do dołu są oceny celujące. Wśród najlepszych znaleźli się: Zuzanna Koteras i Jakub Subczyński z SP 1, Hubert Rogut, Adam Wądołowski, Justyna Renkiewicz i Maja Frysz z SP 2, Grzegorz Turczynowicz, Barbara Strąk, Jakub Guzikowski i Dominik Michalecki z SP 3, Patrycja Słabiak i Lucyna Ruta z SP 5, Zofia Miler, Maksymilian Kupś i Kacper Łaguniak z SP 8, Justyna Tust z SP 9, Krzysztof Wroński i Jakub Herbrych z SP 13, Hubert Makowski i Nadia Reguła z SP 14, Anna Pościg i Daria Kudra z SP 15, Błażej Sarnik i Gloria Adrianna Klimczak z SP 16, Martyna Seliga, Kacper Górski i Patrycja Grzelczyk z SP 17, Maksymilian Wlaźlak i Anna Mikulska z a'Paulo, Mateusz Majewski i Juliusz Bury z Heureki.

Uczniowie przygotowali występy artystyczne. Był to koncert życzeń prowadzony przez Krystynę Loskę i Jana Suzina. Publiczność usłyszała piosenki dedykowane specjalnie nauczycielom. Były to utwory Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz i Anny Jantar.

Rok szkolny w szkołach podstawowych i ostatnich klasach szkół gimnazjalnych zakończyło 4.500 uczniów.

Labę mają również uczniowie szkół średnich. Maturzyści rok szkolny zakończyli jeszcze w kwietniu, od dziś świętują ich młodsi koledzy. W szkołach powiatowych jest ich 1.436. W I Liceum Ogólnokształcącym – 180, II Liceum Ogólnokształcącym – 274, Zespole Szkół nr 1 – 281, Zespole Szkół nr 2 – 381, Zespole Szkół nr 3 – 279, Zespole Szkół Specjalnych nr 4 – 10, Zespole Szkół Specjalnych nr 5 – 31.

Koniec roku to dla niektórych wielka radość, a dla innych łzy. Najtrudniej było rozstać się uczniom klas trzecich ze swoimi wychowawcami. Oni po wakacjach będą mieli już „nową panią”.