Od tego weekendu nie dojedziemy do Łodzi ani z niej nie wrócimy nocą. Władze podjęły decyzję o rezygnacji z kursowania autobusów linii N4B. Były to dwa nocne kursy z Łodzi do Pabianic i z powrotem, trzy razy w tygodniu – od czwartku do niedzieli.

Powodem tej decyzji jest zmniejszona liczba pasażerów, którzy w dobie pandemii nie mają potrzeby podróżować w późnych godzinach nocnych. Autobusy często przebywały całą – blisko 35km - trasę bez podróżujących.

Zmiany wprowadzone zostały również na linii nr 7. Linia będzie kursować, tak jak w wakacje. Do godziny 9.30 godziny odjazdów nie ulegają zmianie. Później liczba kursów będzie mniejsza.

- Mimo to autobusy MZK na trasie Kilińskiego – "Grota" Roweckiego – Nawrockiego – "Waltera" Jankego będą jeździły nie rzadziej niż co 20 minut dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262 - tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - W porannym szczycie zostanie utrzymana 10-minutowa naprzemienna częstotliwość odjazdów między osiedlem Bugaj a centrum.

Zmiana ta dotyczy wyłącznie rozkładu jazdy w dni powszednie – w weekend autobusy będą odjeżdżać bez zmian.